VAROVÁNÍ: Pokud nepoužíváte prohlížeč WIZZARD 3.0, blog se vám nezobrazí v oktarínové barvě!

Dvanáctý listopad

12. listopadu 2008 v 19:38 | Doktorka Šáhlá |  Deníček
Jak tak koukám, rubrika deníček zeje prázdnotou, budu to muset napravit, přestože nevím, o čem bych tak mohla psát.
Milý deníčku (trochu neoriginální začátek, ale je to klasika),
dnešní den za moc nestál. Ve škole jsme strávili čtyři hodiny s naším třídním, který se místo učení věčně vykecává o tom, jak jsme strašná třída (no, taky že jsme), že zalepujeme zámky u skříněk tak, aby se nedaly otevřít (pravda), neodevzdáváme včas úkoly (pravda), spoustě z nás hrozí dvojky z chování (pravda) a nic neumíme (pravda). No jo, co byste taky čekali od gymnázia?
Dneska se konal první rodičák a všichni jsme čekali, že se za nás třídní nějak přimluví, ale naopak: skoro na všechny z nás si našim rodičům nádherně postěžoval, takže jsme doma měli o zábavu postaráno. Nedávno měl narozeniny a naše třída se mu složila na obrovský dort ve tvaru třídní knihy. Zabalili jsme ho do krabice, kterou jsme mu před začátkem hodiny položili na stůl. Zrovna jsme s ním měli dvouhodinovku češtiny a on celou tu dobu (!) nahlas přemýšlel o tom, co všechno může být v krabici, co by se stalo, kdyby ji otevřel, kdyby ji neotevřel, kdyby oknem do třídy skočil orangutan a sebral mu ji (Ook!)...
Navíc se nám těsně před začátkem hodiny povedlo zjistit, že ačkoli je na dortu napsáno číslo padesát jedna, třídnímu je padesát, takže jsme se všemožně snažili zjistit, jak mu to oznámit předtím, než krabici otevře. Jednoho z našich spolužáků napadlo rozpatlat jedničku tak, aby vypadala jako nula (což ostatní okamžitě zamítli), další nápad byl napsat mu přáníčko, pod které připsat, že víme, kolik mu je, ale dělali jsme si legraci a nejvíce oblíbený návrh byl napsat k dortu, že to spletli v cukrárně.

Nakonec jsme mu žádný vzkaz napsat nestihli a vyřešilo se to o hodinu takto:
Třídní: Tak by mě zajímalo, co tam je...
Lenka: Tak to otevřete!
Třídní: Kdepak, já vím, že je mnohem lepší dárky dávat než dostávat, takže pro vás ta chvíle teď musí být plná očekávání a já bych ji nerad jen tak přerušil. Jen zůstaňte hezky napnutí.
Lenka: Tak už to otevřete, stejně pak budete muset!
Třídní: Víte co by bylo vtipné? Kdybych tu krabici otevřel a tam by byl dort s padesátkou.
Lenka: A víte co by bylo ještě vtipnější? Kdyby tam byla padesát jednička.
Všichni se dali do smíchu, jen třídní nechápal, ale když otevřel, pochopil. Měl radost hlavně z toho, že jsme si na něj vzpomněli, se všemi se rozdělil a on sám snědl z dortu jen ten kousek, který zbyl po našem zásahu.
Chtělo by to nakonec nějaké ponaučení... Jo, už vím. Nejezte dort se spoustou sladkého krému chvíli před obědem, nebo se vám udělá neskutečně špatně.
To je pro dnešek vše...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domča Domča | Web | 24. listopadu 2008 v 19:51 | Reagovat

hmm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama