VAROVÁNÍ: Pokud nepoužíváte prohlížeč WIZZARD 3.0, blog se vám nezobrazí v oktarínové barvě!

Listopad 2008

Zkratka

24. listopadu 2008 v 20:15 | Doktorka Šáhlá |  Deníček
Tak jsem otevřela jeden ze svých starších deníčků, což dělám často, když nemám co na práci, abych mohla jen tak zavzpomínat. Hodně jsem tam psala (a vlastně ještě píšu) ve zkratkách a šifrách, protože se mi už několikrát stalo, že mezitímco jsem nebyla ve svém pokoji, někdo deníček sebral a rozhodl se, že by to pro něj mohla být zajímavá četba... Častokrát jsem si taky kreslila a psala na okraje stránek různé nesmysly, většinou zkratky nějakých vět, které v tu chvíli vystihovaly moji náladu. Většinou se to dalo odhadnout, ale nevzpomněla jsem si, co například znamená zkratka STTNAZK.
Satan Ti Trhne Nohou a Zabije Kočku?
Sestra Tak Tiše Nazouvá a Zouvá Kozačky?
Co myslíte vy? Poslechnu si jakýkoli nápad :D

Dvanáctý listopad

12. listopadu 2008 v 19:38 | Doktorka Šáhlá |  Deníček
Jak tak koukám, rubrika deníček zeje prázdnotou, budu to muset napravit, přestože nevím, o čem bych tak mohla psát.
Milý deníčku (trochu neoriginální začátek, ale je to klasika),
dnešní den za moc nestál. Ve škole jsme strávili čtyři hodiny s naším třídním, který se místo učení věčně vykecává o tom, jak jsme strašná třída (no, taky že jsme), že zalepujeme zámky u skříněk tak, aby se nedaly otevřít (pravda), neodevzdáváme včas úkoly (pravda), spoustě z nás hrozí dvojky z chování (pravda) a nic neumíme (pravda). No jo, co byste taky čekali od gymnázia?
Dneska se konal první rodičák a všichni jsme čekali, že se za nás třídní nějak přimluví, ale naopak: skoro na všechny z nás si našim rodičům nádherně postěžoval, takže jsme doma měli o zábavu postaráno. Nedávno měl narozeniny a naše třída se mu složila na obrovský dort ve tvaru třídní knihy. Zabalili jsme ho do krabice, kterou jsme mu před začátkem hodiny položili na stůl. Zrovna jsme s ním měli dvouhodinovku češtiny a on celou tu dobu (!) nahlas přemýšlel o tom, co všechno může být v krabici, co by se stalo, kdyby ji otevřel, kdyby ji neotevřel, kdyby oknem do třídy skočil orangutan a sebral mu ji (Ook!)...
Navíc se nám těsně před začátkem hodiny povedlo zjistit, že ačkoli je na dortu napsáno číslo padesát jedna, třídnímu je padesát, takže jsme se všemožně snažili zjistit, jak mu to oznámit předtím, než krabici otevře. Jednoho z našich spolužáků napadlo rozpatlat jedničku tak, aby vypadala jako nula (což ostatní okamžitě zamítli), další nápad byl napsat mu přáníčko, pod které připsat, že víme, kolik mu je, ale dělali jsme si legraci a nejvíce oblíbený návrh byl napsat k dortu, že to spletli v cukrárně.

Desing

12. listopadu 2008 v 19:19 | Doktorka Šáhlá |  Moje kecy
CO TO JE SAKRA DESING?!
Když jsem to slovo viděla poprvé, napadlo mě, že se někdo jen přepsal. Když jsem to četla podruhé, už se mi to nějak nezdálo a když jsem ho dokonce slyšela vyslovené v naší škole, napadlo mě, že je to nějaký druh dresingu nebo co.
Nic takového, to si jen někdo nádherně zkomolil slovo design. LIDI, ŘÍKÁ SE DESIGN, ČTE SE TO DYZAJN, ŽÁDNÝ DRESINGY!
Ehm, hrozně se omlouvám za tak stupidní článek, já patřím k lidem, kteří začnou šílet kvůli maličkostem, ale skutečně se naštvu málokdy.
Teď naštvaná nejsem, ani trošku.
Vůbec.
Fakt ne.
TAK SLYŠELI JSTE?!

Adobe Illustrator

8. listopadu 2008 v 20:19 | Doktorka Šáhlá |  Ostatní
Tak jsem kdesi četla, že Rich Burlew, tvůrce komiksu Order Of The Stick, používá grafický program jménem Adobe Illustrator, takže jsem si ho okamžitě stáhla a zjistila jsem, že to s tím vůbec neumím. Povedlo se mi načmárat jenom dva paňáčky, co za nic nestojí... Ale dám to sem, abych vám zvedla sebevědomí tím, že všichni kreslíte líp než já :D

Než natáhnu bačkory...

2. listopadu 2008 v 18:07 | Doktorka Šáhlá |  Moje kecy
V pátek jsme měli suplování na dějepis, takže jsme místo učení dostali takovou prácičku na téma "Before you kick a bucket", aneb česky Než natáhneš bačkory. Náš suplující profesor viděl film The Bucket List a natolik ho to uchvátilo, že nám musel dát úkol, který s tím filmem souvisel. Rozdaly se papíry a přikázal nám, abychom si představili situaci, ve které nám doktor řekne, že nám zbývá jen půl roku života a my si za tu dobu máme zařídit to, co jsme si vždycky přáli.
Vzala jsem do ruky propisku a zírala jsem na papír, jako bych zrovna spadla z měsíce a nechápala, co to ta malá, bílá věc položená na stole je. Uvědomila jsem si, že vlastně vůbec nevím, co chci. Můj život je vlastě dost velká nuda - ráno jdu do školy, vrátím se, udělám si úkoly, přečtu si kousek knížky, připíšu pár stránek k nějaké šílenosti, zalezu za počítač a jdu spát. Kdybyste se mě ptali na moje poslední přání, odpověděla bych, že nechci umřít. Přeju si, aby všechno zůstalo tak, jak to je. Můj život je nuda, ale právě to se mi na něm líbí. Jsem líná, věčně znuděná a nejradši trávím čas za počítačem, posloucháním hudby nebo se zavřenýma očima na gauči. Spousta lidí by si před smrtí přálo procestovat svět, zahrát si ve filmu, udělat si řidičák nebo vyzkoušet skákání s padákem. Kdybyste na mě přišli s něčím takovým, poslala bych vás do háje za rušení mého klidu. Takže, co bych chtěla dělat než natáhnu bačkory? Jen se povalovat doma a snít...

Diplom

2. listopadu 2008 v 17:47 | Doktorka Šáhlá |  Ostatní
Tak mě nedávno napadlo... Když se tak šíleně nudím, proč si nevyplnit bleskovku? xD Dostala jsem super diplom se super velikostí, takže mi nebude stejně jako většina obrázku zalejzat za okraj xD