VAROVÁNÍ: Pokud nepoužíváte prohlížeč WIZZARD 3.0, blog se vám nezobrazí v oktarínové barvě!

První dojem

8. října 2008 v 20:04 | Doktorka Šáhlá |  Moje kecy
Zrovna přemýšlím o prvním dojmu, tak proč o tom nenapsat nějaký nesmyslný článek plný blábolů? Nikdy jsem nevěřila těm lidem, kteří o sobě tvrdí, že na první pohled dokážou odhadnout charakter člověka. Rozumím tomu, že člověk znalý řeči těla pozná věci jako á, ten lže nebo tahle slečna něco skrývá, ale můžete skutečně při pohledu na neznámého člověka určit, jestli je tenhle fajn a ten druhej ne? Jak třeba poznáte, že drsný motorkář s vyholenou hlavou a tetováním na rameni není nesmělý typ, co má rád zvířátka?

Když někam jdu a cesta je dlouhá, občas zaháním nudu tím, že přemýšlím, co dělají a jaký mají život kolemjdoucí. Je to dost zvláštní, když si představíte, že ti lidé, kteří kolem vás jen projdou a už je nejspíš nikdy neuvidíte, mají vlastní život, stejně složitý jako je ten váš. Prožili svoje dětsvtí obklopeni rodinou, vystudovali, teď mají práci a spoustu přátel. Mají spoustu zálib a koníčků, které vy nikdy nezjistíte, protože to jsou prostě jen lidi, kterých je na světě spousta.
To je jeden z důvodů, proč nemůžete nikoho hned správně odhadnout. Život je dlouhý, složitý, plný všemožných zážitků. Umíte si představit, že byste potkali někoho, kdo by se na vás zadíval a pak vám začal vyprávět celý váš život úplně od počátku až do přítomnosti? Protože přítomnost bez minulosti je vám k ničemu. K čemu je předpokládat, když nemáte důkazy? K čemu je někoho z něčeho obviňovat, když nevíte proč a jestli to udělal?
To já nevím.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dodlovičovna Dodlovičovna | Web | 23. října 2008 v 21:15 | Reagovat

máš fakt dobrý názory, radost číst a ještě větší nad nima hloubat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama