VAROVÁNÍ: Pokud nepoužíváte prohlížeč WIZZARD 3.0, blog se vám nezobrazí v oktarínové barvě!

Září 2008

Září

27. září 2008 v 14:08 | Doktorka Šáhlá |  Deníček
Hmm...
No jo.
Jen co sednu k počítači, všechny nápady jsou pryč. Už zase.
Když už jsem tenhle článek nazvala září, možná bych o září měla něco napsat. Ale co? Že zářím začíná škola? Jak se mi září líbilo? Asi jo, to se od blogerů čeká.
Hmm...
Září.
Proč vlastně září? Protože venku svítí sluníčko? Protože se rozzáří tváře studentů, když můžou zpátky do školy? Název tomuhle měsíci musel vymýšlet někdo, jehož nejlepším kamarádem je ironie. A co ostatní měsíce?

Krásný obrázky

24. září 2008 v 20:10 | Doktorka Šáhlá |  Obrázky
Když jsem si zakládala tenhle blog, nařídila jsem si: Ne, že to dopadne jako minule a budeš sem cpát samý zkopírovaný obrázky! A jak se zdá, tak už první měsíc to poruším No jo no, jsem prostě beznadějnej případ...


Babičky

24. září 2008 v 19:58 | Doktorka Šáhlá |  Deníček
Taky se vám pod pojmem typická babička představí paní s krátkými, kudrnatými vlasy, tlustými brýlemi, pletacími jehlicemi v rukou a věčně usměvavou pusou, ze které pořád vychází věty typu: "Ahoj beruško, nedala by sis nějakou čokoládku?"
Mně jo. A zrovna takovou babičku mám. Dneska za námi zase přijela na návštěvu (on to pro ni není takový problém, přece jen bydlí ve stejném městě, i když na jeho opačném konci) a přinesla mi krásnou čokoládovou bonboniéru, takže teď mlsně pozoruju čokoládové bonbony a už do sebe cpu třetí... Jedna moje část mi pořád připomíná, že takhle za chvíli budu tlustá, ale druhá část, kterou vždycky poslechnu, mi radí, abych toho sežrala co nejvíc a nestarala se o nic jiného. Takže teď svoje místo opustil bonbon jménem Nugatový požitek a já v duchu děkuju svojí babičce...

Další test

20. září 2008 v 20:12 | Doktorka Šáhlá |  Červený Trpaslík
Tak, jdu otravovat s dalším testem :D Najdete ho TADY a tentokrát díky němu můžete zjistit, kdo jste z Trpaslíka. Třeba mně vyšel Dave Lister :D

Orisinal games

20. září 2008 v 14:17 | Doktorka Šáhlá |  Moje kecy
Tak. Povedlo se mi objevit odhadem asi šedesát relaxačních miniher od jednoho tvůrce, kde hrajete většinou za malá roztomilá zvířátka, která všude možně pobíhají, hopsají a poskakují a to vše za doprovodu příjemné hudby. Takže kdybyste se někdy nudili, není na škodu to vyzkoušet. Odkaz: TADY
A pár obrázků:Víkend

19. září 2008 v 15:46 | Doktorka Šáhlá |  Deníček
Taky máte tak rádi víkend? Čas, kdy jde všechna práce stranou (alespoň pro mě smileys cochon 1 ) a jediná smysluplná slova jsou "válení na gauči" a "dřepění za počítačem"? Já teda rozhodně. Po dnešku jsem docela otravená, protože jsme psali tři písemky za sebou (proč já musela jít na ten gympl??Emoticône cochon rose 4). Skoro nic jsem nevěděla a ještě ke všemu se naši páni profesoři (a paní profesorky) dohodli, že písemky budou vždycky rozdělené na A a B, takže se nedalo opisovat od souseda. Sice jsme si při desetiminutovce z dějepisu vyměnily s kámoškou papíry, takže každá vyždímala ze svejch mozků pár vět do písemky té druhé, ale stejně to asi nedopadne nijak valně...
No, na to už radši nebudu myslet a jdu si užívat osvobození zvané víkend Emoticône cochon rose 6
(A hlavně mi nepřípomínejte, že po něm to utrpení začíná znova...)


Krysí smrť

14. září 2008 v 19:24 | Doktorka Šáhlá |  Zeměplocha
Tak. Tohohle si važte, překládala jsem to několik měsíců, je to totiž psaný děsně složitou angličtinou a byla tam spousta slov, které jsem nenašla ani ve slovníku... Autorem je Mr. Gumby
Krysa: Kvík??
Krysí smrť: KVÍÍK KVÍK.
Krysa: Kvík kví-í-ík.
Krysí smrť: KVÍÍK KVÍK KVÍ KVÍ KVÍK.
Krysa: Kví ík ík ík ík kvík ík.
Krysí smrť: KVÍ.
KONEC

Farmář Cohen, část druhá

13. září 2008 v 17:19 | Doktorka Šáhlá |  Zeměplocha
"Je tamten dost dobrej?"
Horda postávala na vršku hory a shlížela na údolí, kde viděla malou farmu a řeku tekoucí vedle ní.
"Počkej chvilku!" zvolal Caleb Rozparovač. "Včerejší noc jsme strávili stovky mil od nejbližšího obydleného místa, tak co tady ta farma dělá?"
"Žádný respekt k divočině," reptal Hrbatý Vinca.
Cohen se na dům zadíval.
"Byli jsme daleko od jakýchkoli domů, kontroloval jsem to," řekl.
"A kdy?"
"Včera."
"Teda, ty bastardi stavěj zatraceně rychle," poznamenal Podrs.

Farmář Cohen, část první

12. září 2008 v 19:38 | Doktorka Šáhlá |  Zeměplocha
!DŮLEŽITÉ! Tohle jsem nepsala já, jenom jsem to přeložila z angličinty. Autorem je Kalinnnnn
Temnota byla té noci neproniknutelná.
Sedm barbarských hrdinů se shromáždilo kolem táboráku, jediného světlého místa široko daleko. Nebyly vidět ani hvězdy nebo měsíc, protože je zakrývala těžká mračna. Foukal velice silný vítr.
Normální člověk by nezůstal za takové noci venku. Kdyby to však bylo vážně nutné, našel by si alespoň nějaký úkryt, kde by byl chráněn před nebezpečím. Ale tito lidé se neměli před čím skrývat. To oni byli to nejhorší, co jste za temné noci mohli potkat.

Jééé!

10. září 2008 v 19:48 | Doktorka Šáhlá |  Moje kecy
Jak vám oznamuje velmi inteligentní nadpis... Jééé! Právě se mi povedlo objevit úžasný (i když anglický)stránky, kde najdete spoustu FanFiction a navíc naprosto na všecko. Na Červenýho trpaslíka, Zeměplochu, Haló Haló, Futuramu, Dr. House... Pravda, nejvíc je tam Potter, ale jak říkám, i ostatního je tam plno... ODKAZ

Reklamy

10. září 2008 v 12:04 | Doktorka Šáhlá |  Moje kecy
Taky vás tak štvou ty věčný reklamní komentáře, který vás nutí do toho, abyste někde "mocinky plosím hlásli" nebo "jukli na můj blogísek"? Mě teda rozhodně. Tenhle blog sice vlastním teprve pátý den, ale už mi sem taky několik reklam přistálo. Bohužel jsem moc líná na to, abych ty komentáře mazala, takže to budu muset nějak přežít...
Takže...
S reklamama táhněte do háje!
To sice nijak nepomůže, ale aspoň jsem vyjádřila svůj názor, takže je mi hned líp :D

Doma

10. září 2008 v 10:49 | Doktorka Šáhlá |  Deníček
Milý deníčku...
Hm, to je trapný.
Drahý deníčku?
Taky blbý.
Milovaný deníčku?
Ještě horší.
No, oslovení radši vynechám...
Já se tak šíleně nudim! Přepadla mě jakási chřipka, takže už druhej den trčim doma za počítačem. Krk bolí, hlava bolí, nuda bolí... Tak jsem si řekla, že sem hodim nějakej pořádně dlouhej srdceryvnej článek, ale jen co jsem přilezla ke kompu, všechny nápady mi zmizly z hlavy jako vrah z místa činu. Takže vám sem dam akorát hafíka, kterýho jsem objevila na deviantartu...

Noby

9. září 2008 v 15:01 | Doktorka Šáhlá |  Zeměplocha
Tenhle FanArt je fakt suprovej... Dostal mě ten Nobyho výraz :D

Filatelistická básnička

8. září 2008 v 19:47 | Doktorka Šáhlá |  Ostatní
Abyste si nemysleli, tohle jsem rozhodně nepsala já... Zdroj je tady:
http://liter.cz/Basne/189411-view.aspx (pardon, že jsem to sem nedala jako normální odkaz, ale funkce vkládání odkazů mi jaksi nejde... no jo, to jsou ty nový úpravy blogu.cz)
Olízla jsem známku,
nalepila na obálku.
Kdeže jsem tu známku vzala,
v šuplíku ji vyhrabala,
byla celá do modra
kouká na ní královna.
Dívali se na mě divně
na poštovním úřadu,
když jsem řekla rekomando,
ťukali si na hlavu.
S radostí mi vzali dopis,
na známce byl nápis office.
Ptali se zda nemám další,
prý nevadí, že je starší,
může být i červená,
jen když nevím co to znamená.
V druhém rohu napsáno je
Mauritius, to je moje,
ostrov pro mne jako dělaný,
blboun nejapný mi totiž říkají ...

Ideální rodina podle reklamy

8. září 2008 v 19:32 | Doktorka Šáhlá |  Ostatní
Ideální rodina žije v novém domku s velkou zahradou a bazénem zatíženém hypotékou. V garáži mají rodinný vůz pořízený na leasing, stejně jako mají na splátky vybavenou celou domácnost.
Členové rodiny jsou čtyři, otec, matka a dvě děti. Starší je kluk, mladší dcera. Otec pracuje jako ředitel firmy a v pracovní době chodí na tenis. Ještě že má schopnou sekretářku, která mu ochotně podá tenisáky.
Matka je žena v domácnosti, ale od rána má strašně moc práce. Musí vstávat nejpozději v pět, aby byla při servírování snídaně skládající se sušenek a pomerančového džusu upravená, namalovaná a svěží. Po snídani musí doprovodit děti do školy, nesmí však zapomenout vzít s sebou do kabelky láhev aviváže, aby mohla lidem v autobuse ukázat, v čem si pere svetr.
Pak jde nakupovat, samozřejmě platí kreditní kartou. Po návratu z nákupu uvaří oběd ze sáčku, do polévky nesmí zapomenout přidat vejce, občas ji u vaření asistuje šéfkuchař firmy, která jídla v pytlících dodává. Odpoledne má relativně volno, které tráví s kámoškama u bazénu na zahradě a mezi její největší přání patří narozdíl od kámošek, které se chtějí vdát nebo rozvést, láhev minerálky.
Odpoledne se ze školy vracejí děti. Špinavé od čokolády a syn zamilovaný do paní učitelky, s vědomím, že se musí ještě moc a moc učit. Pak děti dovádějí s kamarády na zahradě, většinou si hrají na indiány nebo s míčem. K svačině jim pak nabídne mléko a čokoládu, což děti nechává ledově klidnými. Dostane je až jejich babička, která vytáhne z lednice nějakou tu pochoutku s tučňákem.
Otec mezitím při návratu z práce způsobí dopravní nehodu, ale protože má skvělé pojištění, tak od poškozeného řidiče po hubě nedostane. Po návratu domů se otec zabývá natíráním plotu tou nejlepší barvou, do čehož mu neustále mudruje tchýně, kterou celkem vkusně uzemní.
Manželka mezitím dovádí na zahradě s rodinným psem a nemůže si vynachválit v jak skvělé kondici a jak krásnou srst má díky granulím, kterými ho krmí.
Dcera už asi hodinu telefonuje s kámoškami, protože s telefonním tarifem, který mají, se to určitě vyplatí.
Je čas večeře. Objednávají si přes rozvoz pizzu, která je ta jediná pravá italská. Po večeři manželka vezme totálně špinavý ubrus, na kterém jsou zbytky jídla a mapy od vína - mimochodem jediného pravého portského - postříká skvrny zázračným prostředkem a šoupne jej do pračky. Do praní samozřejmě nepřidává žádný běžný prací prášek. Když už je v té koupelně, tak na doporučení jedné paní doktorky přetře dalším zázračným prostředkem obklady a umyvadlo a pohledem na špinavý hadřík to vypadá, že už tam neuklízela minimálně pět let.
Manžel mezitím s kamarády na pivu řeší, že ten výčepní je nějak divný. Děti šly spát pod peřinami, jejichž povlečení je tak heboučké, protože je pral sám králík Azurit, takže se jim budou zdát určitě jen ty nejkrásnější sny.
Manželka si napustí vanu, přidá do ní úchvatnou pěnu, díky které se po vykoupání bude cítit tak skvěle, jako by celý den nedělala vůbec nic.
Manžel se vrací z hospody, ale protože má opět své dny, jde ještě se sousedem vypít láhev něčeho výjimečné hořkého a výjimečně dobrého. Pak do sebe hodí modrou pilulku a přitulí se k manželce. Před tím si samozřejmě vloží do úst plátek žvýkačky pro svěží dech, protože alkohol moc vábný dech nevytvoří. No, nesmí na ženu moc dýchat, aby mu při sexu díky jeho svěžímu dechu neumrzla.
Z toho vyplývá, že v ideální rodině manžel fláká práci a po večerech pije, manželka řeší s kámoškama kraviny, děti jsou rozmazlené a pořád špinavé, neumí kulturně stolovat, mají špínu v koupelně, ale navenek se tváří, že jsou všichni strašně šťastní a spokojeni.

Testík

7. září 2008 v 21:00 | Doktorka Šáhlá |  Zeměplocha
V tomhle testu se dozvíte, jaká postava z Noční hlídky jste... Mně osobně vyšel Jan Kýla :)

Achmed the Dead terrorist

7. září 2008 v 19:32 | Doktorka Šáhlá |  Ostatní
Dočesná

7. září 2008 v 10:29 | Doktorka Šáhlá |  Deníček
Tak. Včera se v našem městečku konala Dočesná aneb slavnost chmele a piva s nejdelší tradicí v ČR. Spoustu atrakcí, žrádla, piva... Prostě všeho, po čem srdce touží. Pravda, rozhodně nebylo na náměstí tak narváno jako minule (protože to přijela spousta němců, aby si poslechli Káju Gotta), ale i tak se sešlo dost lidí. Já osobně jsem sice nenavštívila žádnou atrakci (protože těsně předtím, než jsem vyrazila do města, jsem si dala oběd a vážně jsem nechtěla, aby si vyšel na procházku), ale nacpala jsem do sebe želé, trdelník a perník a zapila jsem to lahví moštu. Štvalo mě to věčný TUC, TUC, TUC, co se ozývalo z pódia. Večer naštěstí začala rocková scéna, takže jsem si spokojeně vyslechla Nightwish Revival a pak jsem se vydala spát... Takže dočesná v pohodě.
http://docesna.cz/foto/50_sobota/13.jpg

Červený Trpaslík

6. září 2008 v 19:35 | Doktorka Šáhlá |  Červený Trpaslík
Červený trpaslík je přes osm kilometrů dlouhá, kosmická loď vyrobená ve třiadvacátém století, která patří Jupiterské důlní společnosti. Původně měla 169 členů posádky a 400 vězňů, které převážela. Jenže to bylo před třemi miliony let , než došlo k ozáření smrtelnou dávkou kadmia 2, díky nedostatečně opravenému tepelnému štítu, a zahynul celá posádka kromě Davida Listera, který byl v době nehody ve stázi (obviněn z propašování kočky na palubu a uvězněn, jelikož ji odmítl kapitánovi vydat), a byl probuzen až po třech milionech let od ozáření, poté co radioaktivita klesla na únosnou mez. Jako společnost mu palubní počítač Holly vytvořil holografickou simulaci neschopného palubního technika a nejneoblíbenějšího člena posádky Arnolda J. Rimmera. K jejich překvapení se objevil další obyvatel lodi - Kocour (Felis Sapiens) vyvinutý během tří miliónů let z Listerovy těhotné kočky, která přežila výbuch ve skladišti. K posádce později přibude popletený android Kryton 2X4B 523P s poruchami programu připomínající některé charakterové vady u lidí. Byl stvořen k tomu aby pomáhal a sloužil lidem. Postupem času se jeho poslušnost vytrácí, je schopen lhát, urážet, a odporovat. Ke konci seriálu přiberou do party ještě Christine Kochanskou, mladou navigační důstojnici, přeběhlici z jiné dimenze.
V tomto složení bloudí posádka Červeného trpaslíka bezbožným, pustým, a nepřátelským vesmírem, přičemž prožívá nesčetná neuvěřitelná dobrodružství. Mají pozoruhodnou schopnost zaplétat se do malérů a pořádnou dávku štěstí, protože se z nich téměř vždy dostanou se zdravou kůží.

Úžasná Zeměplocha

6. září 2008 v 19:30 | Doktorka Šáhlá
Zeměplocha je fiktivní svět vytvořený Terrym Pratchettem. Stojí na zádech čtyř slonů a obří želvy jménem Velká A' Tuin, která již snad celou věčnost putuje vesmírem. V jejím prostředku se tyčí nejvyšší místo celého světa, sloup Cori Celesti, na jehož vršku v sídle Dunmanifestin můžeme najít bohy. Největším (a zároveň nejsmradlavějším) městem Zeměplochy je Ankh-Morpork, rozdělený řekou Ankh. Těžko říci, jestli je řeka zrovna ten nejlepší výraz, protože od obyčejných řek se rozhodně neočekává, že budou tak zašpiněné a plné humusu, aby se po nich dalo chodit.
Série Úžasná Zeměplocha se momentálně skládá ze 32 knih a spousty dalších speciálů a příběhů ze Zeměplochy. V současné době patří k nejprodávanějším knihám.